Danışma Hattı

Site İçi Arama:
 
 

Danışma Hattı : +90 216 320 55 35

Ana Sayfa    İletişim Bilgileri


Başlangıç     Élysée Çocuk Parkları Hakkında     Oyun Parkları Haberler     Promosyonlu Çocuk Oyun Parkları Setleri    Ücretsiz Katalog    
Élysée Oyun Alanları İletişim   
 Oyun Grupları Güvenlik Yüzeyleri    Çocuk Oyun Parkları ve Kent Mobilyaları Referanslar


Menü GÜVENLİK YÜZEYLERİ  
New Page 1
Élysée Çocuk Parkları Hakkında
Referanslar
Haberler
Teknik

Lütfen kataloğumuzu sipariş ediniz
Online formu doldurarak en son versiyon katalogumuzu sipariş edebilirsiniz.Katalogumuz adresinize ücretsiz olarak posta yolu ile gönderilecektir.

Kataloğumuza aynı zamanda PDF olarakta sahip olabilirsiniz : İndir...

İletişim
Élysée-Türkiye
Fener Cad. No: 28 BEYKOZ / İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel.: +90 216 320 55 35 pbx
Fax: +90 216 320 55 33
E-mail: bilgi@cocukoyunparklari.net

İletişim formu »
Güvenli oyun, Élysée’ın kesin önceliğidir. Bu nedenle,Élysée’ın yapmış olduğu her bir oyun alanı, Oyun alanı ekipmanlarında uygulanan mevcut uluslararası standartlara uygundur.
 
Yapay çim Élysée Proplay
Çocuk parkları ve spor alanlarında kullanılan Élysée Proplay sistemi, çocuklar için güvenli, temiz ve kuru bir yüzey sağlayan üzeri yapay çimle kaplanmış hasır tarzı bir yapıdan oluşmaktadır. Proplay paspasları yüksek kaliteli polietilen köpükten üretilmiş kapalı hücreleri bulunan bir paspaslardır.Bu nedenle de, yüksek esnekliği olan ve çok dayanıklı paspaslara sahip olmak mümkündür.Bu yüzey çocuk parklarının favorileri arasındadır.
   
Doğa Yüzeyi
Çim, kum, çakıl, talaş ve ağaç kabuğu yüzeyler, Açıkhava oyun parklarının en sık kullanılan yüzey çeşitleridir. Ancak bunların, boyları alçak olan oyun ekipmanları ile kullanılması önerilmektedir.Yüksek platformları olan oyun alanlarında, sentetik yüzey malzemelerinin kullanılması daha güvenli olacaktır.
   
Wetpour
Çocuk parkları ve spor alanlarında Sahip olabileceğiniz en güvenli yüzeydir. Asfalt gibi sert zeminlere doğrudan serilebilir. Alt yapı yapılması gereken zeminlerde zaman ve para kazandıran bir uygulamadır. Élysée müşterinin talebine göre bir çok renkte wetpour yüzey temin edebilir.
   
Kauçuk paspaslar, kum ve çakıl gibi gevşek yüzeylere doğrudan yerleştirilebilir.
Delikler paspasın arasından çimin çıkmasını sağlar ve böylelikle yeşil bir alan oluşturulur. Tıpa sistemi ile, paspaslar , yüzey düzeltildikten sonra toprak ya da çakılın üzerine doğrudan yerleştirilebilir. Bu güvenlik paspasları hem oyun alanları hem de spor alanları için bulunmaktadır.
   
Kauçuk karolar, asfalt ya da beton kaldırımlara yerleştirilebilirler.Oyun parkları için sıklıkla tercih edilirler. Yapıştırıcı bir madde ile zemine yapıştırılırlar. Çatlama yapmadıkları için çok uzun süre kullanılabilirler. Kauçuk karolar, 1-3 mm.lik renkli kauçuk granüllerinden üretilirler ve poliüretan yapışkan ile tutturulurlar. Bu bileşimlerin karışımı düşmeye dayanıklı güvenlik yüzeyi oluşturmayı sağlar.

 
 
Tabii ki tüm oyun parkları yüzey kaplamaları kendilerine ait avantajlar ve dezavantajlar taşır. Avrupa Standartları Komitesi tarafından DIN EN 1177 normuna göre çocuk oyun parklarında düşme darbesine karşı kullanılması gereken bazı yüzey kaplamalarından aşağıdaki tabloda örnekler bulunmaktadır.
 
Malzeme tipi Tane boyutu(mm) Kat kalınlığı* (cm) Maksimum düşme yüksekliği (cm)
 Humus
- - 100’e kadar
 Ağaç kabuğu
20 ile 80 arasında 30 300’e kadar
 Talaş
5 ile 30 arasında 20 - / -
 Kum
0,2 ile 2 arasında 20 - / -
 Çakıl
2 ile 8 arasında 20 - / -
  Sentetik yüzey
- - 400’e kadar

*- Eğer gevşek partiküllü bir malzeme kullanılırsa, gereken kritik düşme testini sağlamak için gerekli olacak laboratuar testi tarafından bulunandan 200 mm daha fazla kat kalınlığı monte edilecektir.


Oyun grupları ve spor alanları sistemlerimiz teker teker Almanyadaki TÜV tarafından en yeni Avrupa güvenlik normu olan DIN EN 1176 ya
Çocuk oyun parkları sistemlerimiz güvenlik normlarına uygundur.Şirketimiz UNICEF’in destekçisidir.

   

Başlangıç